Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Linuks
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
hehehe, partition magic pomoże Ci wyobrazić je sobie Razz

Fedajkin widzę, że ostro za inżynierkę się wziałeś, jak Ci się chce ... Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Ano się chce Razz w końcu sam temat wybrałem taki, który mnie interesuje...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
SuSe Linux 10.1
Co? Następny Linux a'la windows? Szczególnie, że Novell podpisał umowę z M$ o rozwoju SuSe i Windows.

I tak wolę Fedora Core.

Wiem, że temat lekko nie aktualny, ale cóż. Moje doświadczenia z linuxem są nieco przykre. Trzy razy próbowałem na stałe go "zadomowić" na komputerze, ale niestety, linux czasami żyje własnym życiem (jeśli wiecie o co mi chodzi). Zawsze mi mieszał z partycjami i od trzeciej próby (kwiecień 06) nie próbowałem Embarassed . Gdybym miał w pobliżu jakiegoś znajomego, który jest "obcykany" i w razie czego będzie w stanie przywrócić wszystko do normalnego porządku, to może spróbowałbym jeszcze raz, bo ten sys ma niezłe możliwości. Dwa razy próbowałem z SuSE (It's sux Exclamation ) i raz z Mandrive (całkiem nie zła oprócz tego, że nie mogłem przywrócić windowsowego bootloadera fixmbr w konsoli ratunkowej Shocked ).

Odpowiedz z cytatem
całkiem nie zła oprócz tego, że nie mogłem przywrócić windowsowego bootloadera fixmbr w konsoli ratunkowej Shocked ).

Wystarczy wystartowac z dyskietki systemowej MS-DOS i zapodac: fdisk /mbr

ps. Na poczatek polecam Ubuntu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Spike/Jabber
Odpowiedz z cytatem
hmm... lub z cd XP, konsola poleceń i fixmbr działa ok...

Tom'ash - nie nierozumiem, co to znaczy, że linux żyje własnym życiem. Jakoś mój własnym życiem nie żyje, a na pewno robi to co od niego wymagam Smile
Jak mógł Ci mieszać z partycjami? Przecież on jest tak samo głupi jak windows i sam z siebie nic nie zrobi, tylko zawsze wykona polecenie użytkownika (chyba, że jest ono debilne, to nie wykona Smile ). Fakt, obcykany znajomy to wielki plus, ale są też fora internetowe, na których znajdziesz pomoc.
A co do dystrybucji:
- SuSe - bardzo ładna i dobra dystrybucja, wg. mnie 7/10 pkt;
- Mandariva - nie trawie jej 5/10;
- Ubuntu - jakoś mnie odrzuca, ale to pewnie dlatego, że nie uważam się za początkującego użyszkodnika (4/10)
- Fedora Core - to, to na czym pracuję 9/10 pkt;
Żadnej 10/10 - tak, bo jeszcze nie znam się na tym za dobrze i nie mogę uznać żadnej z dystrybucji za bardzo dobrą. Jeśli masz jakieś pytania wal śmiało, na pewno postaram się pomóc w miarę swoich możliwość oczywiście.

Heh. Z tym własnym życiem to chodzi o coś takiego: lilo mandrivy bez problemu po instalacji odpalał i linuxa i winzgrozę. Po tygodniu, bez żadnych przyczyn (nie bawiłem się w ogóle ustawieniami w /etc, ani niczym innym) lilo zniknęło Shocked a wyskakiwał mi jakiś ciąg niezrozumiałych znaków. A co do fixmbr i fixboot to próbowałem 2 razy i nic. Sprawdziłem sektory na dysku czy nie ma jakiś błędnych i nic. Musiałem cały dysk formatować :/

Odpowiedz z cytatem
fanboye linuksa zaraz powiedza ze to przez windowsa tak sie zrobilo Very Happy

Odebrałem godzinę temu Ubuntu z elektronu. Może się pobawię, tylko muszę przygotować dysk. Very Happy

Odpowiedz z cytatem
fanboye linuksa zaraz powiedza ze to przez windowsa tak sie zrobilo Very Happy
Chciałbyś... akurat to co Tom'ash opisuje mogło się stać po update kernela.

@Memory: czytaj mój podpis...

@Tom'ash: pytanie, czemu używasz przestarzałego lilo skoro grubik jest w miarę wypaśny.

Co do lilo to mam jakiś nawyk. Przyzwyczajony jestem to standardowego nazywania dysków itd. To kernel może się sam updatować? W instalacji i instrukcji nic nie było o automatycznym updacie Very Happy

Odpowiedz z cytatem
Ano może i ano wszystkie praktycznie już tak mają... np. w Fedorze piszę sobie
Kod:
yum update kernel
i po zakończonej operacji robie restart i po kłopocie. Very Happy

Ano może i ano wszystkie praktycznie już tak mają... np. w Fedorze piszę sobie
Kod:
yum update kernel
i po zakończonej operacji robie restart i po kłopocie. Very Happy

No dobra. Sęk w tym, że nie wydawałem polecenia. Nie ważne.
Już podzieliłem dysk i szykuje się do próby na ubuntu. Na razie nie mam czasu, ale może w święta wypróbuje Very Happy

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny