Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Dlaczego w Bełchatowie jest taki wolny internet??
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego w Bełchatowie jest taki wolny internet?? 
Odnosnie tematu ktory napisalem chcialbym uzyskac odpowiedz?? dlaczego za lacze 128 kb/s albo za marne 256 kb/s placimy 50 zl jak w krakowie za ta sama cene mamy lacze 1024 kb/s i to w dodatku bez ograniczen.w dzisiejszych czasach 256 kb/s to smieszne rzeczy, juz nie bede mowil o mieszkancach np Nowego Jorku gdzie tam standard jest conajmniej 3MB/s a u nas 256 kb/s.oczywiscie nie ma co porownywac polski do usa no ale ten 1mb/s to moglby byc za 50zl.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
bo tak naprawde nikt nie zrobil tutaj jeszcze porzadnej konkurencji... a po co oni maja tak drastycznie modernizowac lacza skoro w ten sposob tez zarabiaja

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
z jednej strony w duzych miastach jest wiecej firm i mieszkancow wiec sie bardziej oplaca zaproponowac 512 za 50zl niz w bełchatowie, tam firmy sie rozwijaja i wdrazaja nowsze technologie, a u nas elektron sobie serwerownie woli postawic niz łacze zwiekszyc dolsat poki co podwyzsza stopniowo łacze ale i tak nie jest to co w duzych miastach tpsa powoli obniza swoje uslugi ale problemem jest to ze trzeba utrzymywac tel oraz trzeba byc podlaczonym do cyfrowej centrali a jak wiemy wszytkie 632 w bełchatowie sa analogowe wiec nie wszyscy moga korzystac z ich uslug no coz pozostaje nam czekac na porzadnego prowidera moze wtedy cos sie wydarzy Smile

Nie ma co sie oszukiwac belchatow to wieś a we wsi nie ma pewnych rzeczy Smile

memory napisał:
Nie ma co sie oszukiwac belchatow to wieś a we wsi nie ma pewnych rzeczy Smile

Memory to wcale nie jest tak bedac wlascicielem byle jakiej firmy,prowadzac jakikolwiek biznes nastawiasz sie na zyski.Ale wiadomo jesli masz mozliwosc zrobienia wiekszego zysku mniejszym kosztem to tak robisz(chyba nie powiesz mi ze bedac na miejscu Dolsatu,czy Elektronu czy jakiejkolwiek innej firny nie postapilbys tak samo) Rolling Eyes To sa prawa rzadzace biznesem kazdy chcialby miec jak najwiecej jak najmniejszym kosztem normalne (99% osob bedacych w takiej sytuacji tak wlasnie by postapilo).Wiadomo ze w wiekszym miescie jest wieksza konkurencja ale dobrze jest sie postawic na miejscu DOLSATU i ELEKTRONU i spojrzec z ich punktu widzenia.Nie chce tutaj mowic ze pochwalam takie myslenie i zachowanie bo wcale tak nie jest ale czasem warto popatrzec na to wszystko rowniez z punku widzenia osoby-firmy(chyba sie starzeje Razz).Na dzien dzisiejszy zostaje tylko uzytkownikom Dolsatu czekac na rozwoj nazywanej przez nich super sieci (podobno Przytorze bedzie tam podlaczone do niej kolo poczatku przyszlego roku,Okrzei do konca roku wszysko mozecie zobaczyc na stronie Dolsatu),Elektron stawia wieksza serwerownie napewno nie robia tego bez powodu taka serwerownia pewnie sie przyda nie wiem moze to tez byc jakis sposob (pewnie jest Very Happy )na zdobycie nowych uzytkownikow i poprawienie nastawienia aktualnych do firmy.Podejrzewam ze Bero nie zdradzi wszystkich sekretow bo jednak jest to forum na ktore moze wejsc ktos z konkurencji i zapoznac sie z jakimis planami przyszlosciowymi firmy wiec jedyne co zostaje aktualnie uzytkownikom obu sieci to czekanie na rowoj obu sieci lub wejscie konkurencji ktora zwiekszy szybkosc modernizacji sieci kazdej z firm.

Moj TOPOR pragnie KRWI-Gotrek Gurnisson
Odpowiedz z cytatem
Wiesz... ludzie z czasem moga sie skapnac ze placa tak duzo za tak malo. Widac juz pierwsze symptomy Smile

Cytat:
Wiesz... ludzie z czasem moga sie skapnac ze placa tak duzo za tak malo. Widac juz pierwsze symptomy Smile

Insynuujesz bunt bełchatowskich internautów? Very Happy Very Happy

Odpowiedz z cytatem
HEh ciakwe jak by wygladal tkai bunt Very Happy

Daro82 napisał:
tpsa powoli obniza swoje uslugi ale problemem jest to ze trzeba utrzymywac tel oraz trzeba byc podlaczonym do cyfrowej centrali a jak wiemy wszytkie 632 w bełchatowie sa analogowe wiec nie wszyscy moga korzystac z ich uslug

Mogą korzystać. Ja mam numer zaczynający się od 632... i przed podłączeniem Neostrady bylem przypięty do centrali analogowej a po zamówieniu Neo przepieli mnie natychmiast do cyfrowej nie zmieniając numeru. No i przy okazji gdy ktoś do mnie dzwoni to telefon wyświetla mi numer dzwoniącego.

Powiem jeszcze tylko że po rocznym testowaniu Neo 512 nie zamieniłbym się z użytkownikami Dolsatu, Vectry, czy Elektronu. W tej chwili za 36 zł brutto mam 512 kB in / 128 kB out i 15 GB limitu transferu do mnie, którego nigdy nie udało mi się przekroczyć.

Aha, już niedługo będzie można zrezygnować z telefonu a Neostrada zostanie bo TePsa dostała opieprz od jakiegoś tam urzędu za sprzedawanie wiązanych usług, a robić tego nie wolno. Chyba od przyszłego roku. Więc gdy tak się stanie zrezygnuję ze zwykłego telefonu wezmę z TePsy LiveBox'a i założe telefonię internetową a może i Telewizję.

Według mnie żaden Dolsat czy inny provider nie "podskoczy" TePsie w tym względzie i cenami.

Pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
moze przestali by placic albo placili tyle co w innych miastach za to łacze uheuhehue ciekawe jak dostawcy rozwiazali by ten problem Smile

moze przestali by placic albo placili tyle co w innych miastach za to łacze uheuhehue ciekawe jak dostawcy rozwiazali by ten problem Smile

Sprawdzimy? Ludu Pracujący! Powstań! Very Happy Very Happy

Odpowiedz z cytatem
http://www.dolsat.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1745&Itemid=2

1 mb/s za 59 zł

co na to nasz elektron ? Wink

Odpowiedz z cytatem
pewnie nic, oni buduja serwerownie 45m buahahah w najlepszym wypadku pozostana przy 256 za 59zl Smile

Elektron może opowiadać o serwerowni, pokazywać dach swojego budynku, ale nie ma nawet w planach technologii, która może zapewnić transfery rzędu 1Mb/s dla klienta. Próby z radiem, to tylko przedłużanie agonii. Jeśli na cały duży blok dochodzi DSL ustawiony na 512kb/s, to o czym my mówimy!!! Co mi po 100Mb/s w obrębie jednego, czy dwóch switchy, jak dalej się wszystko muli, skacze ping i trudno osiągnąć 100kb/s??!!! TRAGEDIAAAA.

// Od admina:
Proszę nie pisać o sieci jeśli nie jest Pan jej klientem i nie korzysta z jej usług, wszystkie wysyłane przez Pana posty są zmyśloną brednią. Proszę nie ukrywać się za GPRSem (bo na GPRSsie to napewno "tragediaaa").

Odpowiedz z cytatem
Z tego co wiem, problem polega na tym, że aby mógł być 1Mb/s to sieć szkieletowa musi być na światłowodzie a już dzieje się tak, że wspólnoty mieszkaniowe niektórych boków nie wyrażają zgody na wprowadzenie światłowodu do bloków. Jakby im coś to przeszkadzało... paranoja, psy ogrodnika... yh... ręce opadają.

No ale z niecierpliwością czekam na owy 1 mega.. Very Happy

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny