Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Reprezentacja w Bełchatowie, 2 maja, Polska-Litwa!!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Reprezentacja w Bełchatowie, 2 maja, Polska-Litwa!! 
Cytat:
Spotkanie naszej reprezentacji piłkarskiej z Litwą odbędzie się 2 maja w Bełchatowie – poinformował wczoraj trener Paweł Janas.

Wczoraj poznaliśmy nowe oblicze selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Pawła Janasa. Znany z niechęci do wystąpień medialnych, mistrz zdawkowych odpowiedzi był wczoraj na spotkaniu w warszawskim "Sheratonie" otwarty i z chęcią mówił o swojej kadrze i jej problemach. To nowa jakość w kontaktach trenera z dziennikarzami.

Po oficjalnej części spotkania, prowadzonego po raz pierwszy przez rzecznika reprezentacji Michała Olszańskiego, w którym uczestniczyli także prezes PZPN Michał Listkiewicz oraz współpracownicy selekcjonera: Edward Klejndinst, Maciej Skorża i Jacek Kazimierski, poprosiliśmy trenera kadry o ocenę aktualnej sytuacji drużyny narodowej.

– Moim największym problemem jest to, że wielu kanadydatów na mundial nie gra na co dzień w swoich klubach, albo rzadko wchodzi na boisko – powiedział Paweł Janas. – Pozostaje mi nadzieja, że przed finałami zdołają jeszcze przebić się do składów. Chodzi o kadrowiczów z klubów zagranicznych – Dudka, Krzynówka, Kosowskiego i kilku innych. Martwią mnie też częste kontuzje Niedzielana, kłopoty Krzynówka z kolanami, urazy Radomskiego. W krajowej lidze natomiast sytuację komplikuje pogoda. Przecież niektóre drużyny jeszcze nie kopnęły piłki. Jak tu wybierać kandydatów do kadry – na nos, na czuja?

Często jestem pytany, czy chciałbym się zamienić miejscami z trenerem Klinsmannem. Nasza sytuacja jest o tyle podobna, że on też będzie debiutował na mundialu w roli trenera. Problemy są zgoła inne. Myślę, że Niemcy nie doceniają swojej reprezentacji, a jest to solidny zespół. Każdy kadrowicz Klinsmanna gra ostatnio pełne mecze w swojej drużynie klubowej. Będą dobrze przygotowani, ale awantury wokół reprezentacji na pewno im nie pomagają – dodał Janas.

Najbliższy mecz reprezentacja rozegra w Rijadzie z Arabią Saudyjską 28 marca. Wiele kontrowersji wywołało wyznaczenie tego spotkania w terminie pokrywającym się z meczami Ligi Mistrzów.

Prezes Listkiewicz wyjaśnił, że wcześniejsze wyznaczenie spotkania było niemożliwe ze względów religijnych. – W Arabii Saudyjskiej nie wolno organizować imprez rozrywkowych w porze modłów – powiedział Listkiewicz. – Nie mogliśmy nalegać na zmianę. Spotkanie rozpocznie się więc o godz. 19:45 czasu polskiego, a więc druga połowa pokryje się z pierwszą częścią meczów Champions League.

Prezes związku poinformował również o podjęciu zabiegów, aby na mecz w Rijadzie zwolnieni zostali piłkarze, którzy w swoich klubach zagranicznych są rezerwowymi. Spotkanie nie jest rozgrywane w oficjalnym terminie FIFA, a więc kwestia zwolnień zależy od dobrej woli szefów klubów. Udało się już uzyskać takie zwolnienia dla Dudka, Krzynówka, Kusia i Mili.

– Zapadła już decyzja, że mecz z Litwą 2 maja rozegrany zostanie w Bełchatowie, gdzie reprezentacja gościła już przed dziesięcioma laty – powiedział Listkiewicz. – Być może również na to spotkanie uzyskamy zwolnienia kilku piłkarzy z zagranicy.

W dniach 22–29 maja kadra przebywać będzie na zgrupowaniu za granicą. Miejsce utrzymywane jest w tajemnicy. Wszystko wskazuje jednak na to, że kandydaci na mundial pojadą na Węgry. – To będzie najważniejsza część naszych przygotowań – powiedział Maciej Skorża, asystent trenera. – Rozpoczniemy od badań, aby na ich podstawie indywidualnie dobrać optymalne obciążenia treningowe.

Pożegnanie reprezentacji nastąpi w meczu z Kolumbią (30 maja w Chorzowie), z którego dochód zostanie przekazany na pomoc rodzinom ofiar pamiętnej katastrofy budowlanej na Śląsku.

No wreszcie po 10 latach kadra zawita do Bełchatowa. Full stadion murowany Smile

więc pieprzę cię miasto czule
bo jesteś moim miastem!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
no sie zobaczy kwestia tego w jakiej cenie beda bilety Smile

i tak będzie pełny stadion nawet jakby bilety były po 50 zł albo i więcej. sam też mam zamiar wybrać się na ten mecz, bez względu na cenę biletu Smile

Odpowiedz z cytatem
a ja bede Tych panów z Litwy obsługiwać w Sporcie hehe akurat praktyki bede miała Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
wez no tam im dosyp czegos na rozwolnienie Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
a ja bede Tych panów z Litwy obsługiwać w Sporcie hehe akurat praktyki bede miała Wink

akurat jeszcze niebedziesz miala praktyk bo to jest dlugi weekend a praktyki zaczynamy po 3 maja Laughing

Odpowiedz z cytatem
od 2 ta baba w szkole tak mówiła ( ta co sie tak drze ) Laughing

Odpowiedz z cytatem
a może wie ktoś kiedy, gdzie i w jakiej cenie będa bilety na ten meczyk?

Odpowiedz z cytatem
Jak ktoś chce zobaczyć piłkarzy live za free to 30 kwietnia o godzinie 19 na stadionie odbędzie się trening... A jak się nie myle o 17 mają trening piłkarze Litwy...Więc zapraszam Very Happy

d[-_-]b Stop Internetowym Wariatom d[-_-]b
d[-_-]b Zero Idiotow, Zero Spamu d[-_-]b
Odpowiedz z cytatem
Post Bilety 
Chciałbym oglosić, ze mam do sprzedania bilet na mecz Polska - Litwa. Bilet na miejsca siedziące. Cena ok.50zł! Jeśli jest ktoś zainteresowany to podlaczać sie na gg: 3333552:)

Odpowiedz z cytatem
troche drogo nie wiem ile w kasach kosztują , ale w Elektrowni kosztowały 25 zł

d[-_-]b Stop Internetowym Wariatom d[-_-]b
d[-_-]b Zero Idiotow, Zero Spamu d[-_-]b
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1