Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy od września w Bełchatowie! Trwają zapisy na zajęcia!
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy od września w Bełchatowie! 
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – od teraz również w Bełchatowie!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, działający dotychczas tylko przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uruchamia – we współpracy z Urzędem Miasta – zajęcia w Bełchatowie.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – główny organizator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego uruchamia zajęcia w nowych ośrodkach. Ruszają zajęcia w Bełchatowie oraz na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także na Uniwersytecie w Białymstoku. Zapisy na zajęcia trwają do 15 września br.

„Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych” – mówi Ewelina Szymacha z Urzędu Miasta Bełchatów. Wykłady służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.

Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki. Zebrane cztery stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia EUD. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców. Zajęcia te mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych – „Z rodzicami rozmawiamy o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wsparcia dziecka w nauce, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów czy nowoczesnych systemach edukacyjnych” – dodaje Agnieszka Orzeszkowska z biura Uniwersytetu.

Zajęcia EUD poprowadzą wykładowcy SGH oraz eksperci Fundacji. Spotkania z dziećmi przeprowadzą specjaliści z zakresu ekonomii i zarządzania, natomiast dla rodziców, specjaliści z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii.


Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Czytaj o EUD:
www.rp.pl/artykul/360589.html
http://www.nbportal.pl/pl/np/bloki/nbportal-poleca/uniwersytet-dzieciecy-2009
http://www.belchatow.pl/portal.php?aid=news&news=12513772184a9680424727c

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
  


Farby Bełchatów
Projektant wnętrz