Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Humax
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Humax 
Witam.

Chyba każdy słyszał o aferze związanej z wyzyskiwaniem oraz brakiem szacunku do pracowników tej firmy.
Za nim złoże CV chciałbym zorientować się w temacie i zasięgnąć języka.
Ktoś z was miał styczność z tą firmą ew. czy znacie kogoś kto podzielił się z wami swoja opinią na ten temat ?

Z mojego przeprowadzonego "śledztwa" wynika, że opinie są podzielone. Jedni mówią, że nie jest tam tak wcale źle, a inni uważają wręcz odwrotnie.

Padają zarzuty, iż w tej firmie za nadgodziny płaci się 0.80 gr. - tego jestem najbardziej ciekaw.

Dodam, że mnie interesuje stanowisko magazyniera/operatora wózka.

Powiem tak:
Ostatnimi czasy ukazało się kilka artykułów opisujących Humax jako obóz pracy. Moich kilku znajomych tam pracowało/było na praktykach i podzielają te zdania. Rozmawiałem także z ochroniarzem Humaxa i mówi, że tam strasznie dużo ludzi odchodzi z roboty a na ich miejsce przychodzą nowi bo zatrudniają praktycznie wszystkich. Dziwna sytuacja:
Postanowiłem na próbę złożyć tam CV dochodząc do szlabanu wjazdowego zauważyłem dwie kobiety niosące po 4 ciężkie wory ze śmieciami, ledwo szły, co chwile się zatrzymywały na odpoczynek i miały raczej wyraz twarzy taki jakby im ktoś krowiego placka pod nos podsunął. Podszedłem bliżej i doskoczyło do mnie dwóch starszych panów z ochrony drąc mordę co ja tutaj robie, nie wolno wchodzić itp. jak powiedziałem, że chcę tutaj CV złożyć od razu stali się mili i potulni jak baranki. CV im zostawiłem a na następny dzień od rana już dzwonił telefon, pani bardzo miła, uprzejma, za wszelką cenę chciała, żebym przyszedł do pracy, nie straciła nadzieji nawet jak jej powiedziałem, że nie mogę przyjść na rozmowę na 15 ani 16 ani nawet 17:30 bo mam inne oferty pracy-"to niech Pan przyjdzie o której panu będzie pasowało, zawsze jestem do dyspozycji".
Oni poprostu z pozoru są bardzo mili żeby coraz więcej ludzi do nich przychodziło a później jest wyzysk na maksa, nie dość, że pracuje się więcej niż zapisane jest w umowie to także każdemu indywidualnie mierzą czas w jakim się wyrabia przy złożeniu/zespawaniu/skręceniu przedmiotu nad którym pracuje.
Humax sobie darowałem, teraz pracuje na BP i często przychodzą ludzie z zarządu Humaxa/Tosenu na zakupy i straszne z nich cwaniaki.

Odpowiedz z cytatem
widze miszkos ze wziąłes przykład ze mnie Smile i jak Ci sie podoba? bo u mnie w łodzi super , az nie myslałam ze mi sie tak praca spodoba Very Happy hehe

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
O widze temat mojej ulubionej firmy Razz .Oczywiscie Miszkos opowiada bajki uslyszane przez kolegow/ kolezanek.

No napisałem, że słyszałem o tym od znajomych/z gazet bo sam tam nie pracowałem. A czy to bajki....trzeba by się tam zatrudnic aby mieć 101% pewność.

Odpowiedz z cytatem
dosc dlugo tam pracuje, kiedys tak bylo ciezko ale teraz idze wszystko w dobrym kierunku Razz