Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Aparaty cyfrowe.
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Aparaty cyfrowe. 
Chce kupić sobie w miarę dobry i niedrogi fotograficzny aparat cyfrowy. Mogę wydać 400 - 600 złotych. Czy ktoś z użytkowników tego typu sprzętu może mi doradzić w tej sprawie. Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę, żeby nie kupić przysłowiowej "zabawki"?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen Spike/Jabber
Odpowiedz z cytatem
Nikon Coolpix 4600, ja taki mam i jestem w pełni zadowolony.

Odpowiedz z cytatem
miszkos genialna rada, tera kazdy wejdzie i napisze jaki ma aparat dodajac ze go poleca :/
Henryk do 600zl kupisz wylacznie "zabawke", aparaty typu 4600 to zwykle malpki gdzie fotograf nie ma zadnego wplywu na wykonane zdjecie, oczywiscie taki aparat Ci wystarczy Henryk, ale jesli chodzi o ten przedzial to zdecydowanie polecam pradukty canona np a610
tutaj mozesz powalczyc o nowy, nie sugeruj sie cena "Kup Teraz"
http://www.allegro.pl/item227216264_nowy_aparat_canon_a610_od_1_zl_ladowarka_.html

ale dobra propozycja jest tez Samsung L700
ewentualnie canon a550

musialbys sprecyzowac czego oczekujesz od sprzetu
jak bedziesz mial juz kilka upatrzonych propozycji, idz do sklepu, wez do reki i dokonaj wyboru

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
ja nie polecam go dlatego,że go mam ale dlatego że robi świetne zdjęcia,co prawda słabo radzi sobie w niedoświetlonych miejscach np.kościoły bez statywu.Matryca i przybliżenie w sam raz,większe niepotrzebne a ma rozmiary paczki fajek.

Odpowiedz z cytatem
trzy, cztery?

"swietne zdjecia"... to takie jakie masz na swojej stronie tak? otoz sa to zdjecia amatorskie a nie swietne, chcialbym je zobaczyc bez poprawek i w dwukrotnie wiekszej rozdzielczosci... wylacznie ziarno zapewne, pomijajac juz bledy techniczne, ale to juz nie jest wina aparatu do konca
to ze slabo radzi sobie w niedoswietlonych miejscach z czegos sie bierze, odsylam do lektury
co znaczy "matryca w sam raz"? w sam raz do czego?
zoom nazywany przez Ciebie "przyblizeniem" rowniez "w sam raz" tylko ze zdjecia makro juz tym aparatem nie zrobisz
a jesli chodzi o wielkosc to obecnie 60% kompaktowych aparatow cyfrowych jest mniejsza

rozumiem ze Henryk nie szuka polprofesjonalnej hybrydy czy profesjonalnej lustrzank, ale jak juz radzic to radzic dobrze
wiec nie proponuj mu bubla tylko dlatego ze nie miales przyjemnosci trzymac w reku lepszego sprzetu

Odpowiedz z cytatem
Dzięki za zainteresowanie się moim tematem. Chciałbym, żeby tym aparatem można było zrobić jakieś w miarę dobre zdjęcie z małej odległości (dokumenty, itp) oraz zdjęcie do zamieszczenia np. w Wikipedia. Nie wiem, czy takim aparatem można robić zdjęcia obiektów budowlanych w miarę dobrej jakości. Czy każdy taki aparat wykrywa twarze ludzkie? Ktoś mi napisał, że zaleca matryce typu CMOS zamiast CCD. A tak ogólnie, ma to być aparat do zdjęć pamiątkowych.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen Spike/Jabber
Odpowiedz z cytatem
w takim razie polecam nadal canona Wink ale tak jak pisalem najlepiej sobie elegancko isc do sklepu i "pomacac" chociaz obawiam sie ze w belchatowie za duzego wyboru w tej cenie nie bedzie :/
a jesli chodzi o "wykrywanie twarzy" to jest to raczej opcja, ktora daje efekt, ale w drozszych aparatach, w compaktach wydaje mi sie bezuzyteczna tak jak iso powyzej 300 czy niektore programy tematyczne
ale z aparatami jest jak z kazdym sprzetem im drozsze tym lepsze heh... (prawie w kazdym wypadku)
oczywiscie w sklepie tylko ogladaj, bo ceny sa duzo wyzsze niz w internecie

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1