Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 8
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
nieletni w pubach
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie te wszystkie zakazy sprzedazy różnych artykułów nieletnim są śmieszne.
Pamiętasz akcje, w których brałeś udział pod flagą ZHP? I takie wypowiedzi sadzisz, no normalnie krew mnie zalewa.
Miszkos napisał:
Przecież jak nieletniemu zależy to i tak kupi,jeżeli nawet nie sam to poprosi przypadkowego przechodnia i bezproblemowo co chciał to dostanie.
Ale czy to ma być pochwalane?
Miszkos napisał:
A z podpuchami to różnie bywa-zawsze kasjerka się może wytłumaczyć,że dla niej to wygląda jak osoba dorosła(jeżeli faktycznie jest wyrośnięta) i kto jej udowodni,że sprzedała ten alkohol czy papierosy nieletniemu z "premedytacją" ??
Ale wg. prawa to i tak zapłaci karę, bo nie ważne jest to czy "myślała" ale to, czy sprzedała... a swoją drogą to o czym ta dyskusja? Jesteś Miszkoś obłudny, jeszcze niedalej jak w zeszłym roku roznosiłeś po sklepach ulotki akcji STOP 18! a teraz jesteś po drugiej stronie barykady?
grypserek napisał:
Hehe Fedajkin tak jakbyś Ty w wieku np. 17 lat nie chodził po Pubach?
Nie nie chodziłem, bo za "naszych czasów" czegoś takiego jak PUB w bełchatowie nie było, jedyne kluby jakie były z wstępem dla osób powyżej 16 lat, to była American, 2000 i jeszcze jakaś inna dziura Razz
Ale tam wchodząc (a przynajmniej na samym początku) pytali się ciebie o legitymacje i sprawdzali wiek.

@Młoda_1986 - hihihi, widze, że miałaś tak samo konserwatywnych rodziców jak ja... póki nie miałem 18, godzina 23 najpóźniej 24 i do dumu.... ale jak na WOŚP organizowałem jedną z pierwszych zbiórek kasy w Klubie 2000 to nawet do końca mi pozwolili zostać z tym, że o 4 rano miałem dzwonić po ojca, żeby po mnie przyjechał... całość i tak skończyła się opr, bo przywiozła mnie kumpla matula Wink
Miszkos napisał:
Co do mojego dziecka:
Ja mu zabraniać nie będe,raz doprowadzi się do takiego stanu i będzie miało nauczkę-więcej tak nie zrobi.Proste.
Idiota...

Nie pochwalam tego,że są sprzedawcy,którzy nie zważają na wiek kupującego,tylko mówię jakie są realia,że te wszystkie akcji i tak nie przynoszą skutku,bo każdy sprzedawca wykalkuluje sobie,że lepiej opłaca mu się sprzedawać alkohol i papierosy nieletnim bo więcej na tym zarobi,nawet jeżeli przyjdzie mu zapłacić mandat.
A dziecku zabraniać nie będe,dlaczego?
Bo taki zakaz działa tylko do 15,góra 16 roku życia.Potem ważniejsi są kumple od "starych".Sam by nie poszedł na piwo,ale jak kumple idą,to co? on sam ma pod blokiem siedzieć i czekać aż przyjdą?
Wystarczy,że raz doprowadzi się do takiego stanu,że będzie na czworakach po ulicy chodził,rzygał i ogólnie nie wiedział co się dzieje, to po wytrzeźwieniu o wielkim bólu głowy lub brzucha stwierdzi że to jednak lipa była i nie warto.I więcej już tak nie zrobi, a na bank,jeżeli to się skończy szpitalem-płukanie żołądka bądź komisariatem. Wolę,żeby mój dzieciak który będzie miał już te 16 lat nie mówił:"ojciec ide na miasto" tylko "ojciec ide na piwo z józkiem,stefanem i mietkiem góra na trzy do baru promil,będe za 2 godzinki" I wtedy ja już wiem,że on mnie nie okłamuje,wiem gdzie jest,z kim jest i za ile wraca i po powrocie nie muszę go obwąchiwać,bo wiem,że poszedł na piwo.A takie zakazy naprawdę nie działają,bo czym bardziej coś zakazujemy tym bardziej dzieciak chce to poznać,bynajmniej nie przez czytanie opakowania.

Odpowiedz z cytatem

Miszkos napisał:
Co do mojego dziecka:
Ja mu zabraniać nie będe,raz doprowadzi się do takiego stanu i będzie miało nauczkę-więcej tak nie zrobi.Proste.
Idiota...

o reszte mi nie chodzi tylko o to

na swoja matke tez tak mowisz ? Wink

mozesz powiedziec ze ci sie to nie podoba ale nie obrazac kogos

stfu

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Wystarczy,że raz doprowadzi się do takiego stanu,że będzie na czworakach po ulicy chodził,rzygał i ogólnie nie wiedział co się dzieje, to po wytrzeźwieniu o wielkim bólu głowy lub brzucha stwierdzi że to jednak lipa była i nie warto.I więcej już tak nie zrobi, a na bank,jeżeli to się skończy szpitalem-płukanie żołądka bądź komisariatem.

I Ty w to wierzysz?? Ileż razy już słyszałem pierd... więcej nie pije, po kilku dniach przechodzi i idzie się na następne pijaństwo jak tylko nadarzy się okazja ...

Co do zakazów wiadomo, że dzieciak złamie i tak zakaz i tak ...
Ale zależy jak się do tego podejdzie, można zezwolić na picie piwa ale z umiarem, wtedy będzie traktowany jak dorosły a jak się schla traci szacunek i "przywileje" ...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Co do mojego dziecka:

Nie wierzę, że w to wierzysz. Chyba wiem coś więcej na ten temat --->jestem na etapie gimnazjum

Miszkos napisał:

Z punktu widzenia takiej osoby to raczej chętnie powtórzył by taką najebke aniżeli miał nauczke Rolling Eyes

Odpowiedz z cytatem
Fedajkin napisał:

Miszkos napisał:
Co do mojego dziecka:
Idiota...

stfu
Gdybym nie znał Miszkosa osobiście to bym się tak nie wypowiedział, a swoje stfu wsadź sobie wiesz gdzie... tak to jest jak osoba nie mająca jeszcze większej wiedzy na temat realiów zaczyna wymyślać.
grypserek napisał:
Nie zgodzę się z Tobą. Oczywiście zakazy jak i kary muszą być poparte faktami i odpowiednim podłożem zrozumiałym dla dzieciaka. Jakoś ja nigdy nie miałem ani problemów z rodzicami (jeśli chodzi o alkohol), ani z alkoholem (jeśli chodzi o pijaństwo). Poprostu nigdy mnie do tego nie ciągnęło, gdyż miałem dobre przykłady pod blokiem, a sam smak wódki rzucał mną o ściane, że hej...
Milka napisał:
Nie wierzę, że w to wierzysz. Chyba wiem coś więcej na ten temat --->jestem na etapie gimnazjum
Wink Laughing a ty co? Już zaczęłaś próbować? Eh, Milka Milka - brzydko oj brzydko Razz

bial napisał:
Fedajkin napisał:

Miszkos napisał:
Co do mojego dziecka:
Idiota...

stfu
Gdybym nie znał Miszkosa osobiście to bym się tak nie wypowiedział, a swoje stfu wsadź sobie wiesz gdzie... tak to jest jak osoba nie mająca jeszcze większej wiedzy na temat realiów zaczyna wymyślać.

w takim razie zwracam honor Wink

Odpowiedz z cytatem
grypserek napisał:
Nie zgodzę się z Tobą. Oczywiście zakazy jak i kary muszą być poparte faktami i odpowiednim podłożem zrozumiałym dla dzieciaka. Jakoś ja nigdy nie miałem ani problemów z rodzicami (jeśli chodzi o alkohol), ani z alkoholem (jeśli chodzi o pijaństwo). Poprostu nigdy mnie do tego nie ciągnęło, gdyż miałem dobre przykłady pod blokiem, a sam smak wódki rzucał mną o ściane, że hej...

Wyjątek potwierdzający regułę? Wink

Tak jak napisałem wcześniej, a czego nie zacytowałeś, zależy jak rodzice podejdą do tego tematu.
I w dalszym ciągu uważam, że bezwzględny zakaz picia alkoholu pod każdą postacią dzieciak złamie, a jeżeli dodać do tego powrót o z góry określonej godzinie to na pewno łyknie sobie coś na mieście. Może to być jedno piwo, ale od jednego się zaczyna Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Milka napisał:
Wink Laughing a ty co? Już zaczęłaś próbować? Eh, Milka Milka - brzydko oj brzydko Razz

Nie, ja nie zaczelam Wink po prostu ci "nieletni" to domyslam sie w moim wieku sa. I niestety mam z nimi w szkole do czynienia i wiem, ze po kazdej "zakrapianej" imprezie nikt nie mowi: "sorry, mam dosyc, wiecej tego nie zrobie". Jest wrecz przeciwnie: "no to co, kiedy powtarzamy?"

To zależy od charakteru. Fedajkina odrzucało od wódki, ale są tacy co się jej nie brzydzą. Wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna, bo wszystko jest dla ludzi. Łepek 15-17 lat może raz na jakiś czas wypić piwko, czy łyknąć szampana w sylwestra. Przede wszystkim chodzi o to żeby się dzieciaki nie uzależniały, ale nie można mówić, że to jest absolutnie złe, że im tego nie wolno itd. Dlaczego? Bo co sobie pomyśli łepek, który raz słyszy taką wiązankę, a następnego dnia widzi jak ojciec sobie piwko popija? Dlatego trzeba umieć rozgraniczyć tzw. prawo, a zdrowy rozsądek.

Odpowiedz z cytatem

Młodzież nieletnią trzeba trzymać z dala od alkoholu, oczywiście to że się go napiją, czasami nawet z tym piciem przesadzą (i wszyscy dobrze wiemy jakie będą tego skutki) jest nieuniknione. Taka już jest ludzka natura, w życiu człowiek chce wszystkiego spróbować, ciekawość i żądza poznania jest z reguły silniejsza od nas samych. Odpowiedzcie sobie sami na pytanie czy za młodu (15-17 lat) byliście tacy święci Razz i nigdy nie przytrafił Wam się jakiś wybryk :] Oczywiście nie popieram upijania się przez nieletnich w różnych pubach i zgrywania przez nich wielce dorosłych osób. Ale takie zachowanie jest raczej nieuniknione, takie już mamy czasy. Ale jeżeli rodzice trzymają nad takim dzieckiem piecze to skończy się to tak jak w moim przypadku Razz za młodu się wyszalałem, trochę narozrabiałem, przeżyłem sporo imprez z dużą dawką alkoholu, ale dzięki moim rodzicom i przyjaciołom udało mi się wyjść z tego dołka i powrócić na normalną ścieżkę życia. Według mnie najważniejsze jest odpowiednie towarzystwo, bo jeżeli się dobierze niewłaściwe, to można wpaść w niezły dołek z którego niełatwo się wydostać.

Odpowiedz z cytatem
Fedajkin napisał:
Milka napisał:

Nie, ja nie zaczelam Wink po prostu ci "nieletni" to domyslam sie w moim wieku sa. I niestety mam z nimi w szkole do czynienia i wiem, ze po kazdej "zakrapianej" imprezie nikt nie mowi: "sorry, mam dosyc, wiecej tego nie zrobie". Jest wrecz przeciwnie: "no to co, kiedy powtarzamy?"

no i .... Question

Odpowiedz do tematu Strona 8 z 8
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8