Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Dobry pomysł, niby wspierany przez UM, ale...
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dobry pomysł, niby wspierany przez UM, ale... 
...ale dlaczego UM, skoro tak mu się podobał pomysł Miszkosa, nie przekaże mu kawałka miejsca na swojej domenie http://belchatow.pl i nie wrzuci subdomeny http://dawny.belchatow.pl

Jak sądzicie, czy UM powinien wspierać pomysł Miszkosa w 100% czy tylko poklepywać go po ramieniu?

Moim zdaniem, skoro strona miała pozytywny odzew ze strony władz miejskich - powinna być wspierana w 100%, a nie Miszkos jeszcze musi ładować w nią swoją kasę (nie to żebym mu w portfel zaglądał, ale niejednokrotnie było tak, że UM zlecało coś, a później podziekowanie było w formie papierowej i bynajmniej nie chodzi mi o ekwiwalent pieniężny - a czasami warto by było).

Edited: pomyłka w nagłówku..

Ostatnio zmieniony przez Fedajkin dnia Czw 03 Sie 2006 15:31, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem

Kiedyś dyrektor Gminnego Centrum Informacji zaprosił do swojego gabinetu i rozmawiałem z nim ogólnie o tej stronie itp. i pytałem o domenę,niestety odpowiedział mi,że to nie jest takie łatwe,bo nie ma możliwości prawnej aby podpiąc domenę miasta pod stronę prywatną,nawet nie może umieścić linka na oficjalnej stronie do mojej witryny.Cóż,takie prawo? albo jakieś widzimisie biurokracji.

Co do kasy,narazie serwer jest opłacony na rok,trochę mnie to wyniosło(serwer 500mb/5gb serwerownia w Gdańsku) ale projekt z góry miał być niekomercyjny,nikt nie miał na tym zarabiać a ja wziąłem koszta na siebie i narazie jest OK,zobaczymy jak będzie trzeba opłacić następny rok,może wtedy zwrócę się do UM o małe wsparcie pienięzne,oczywiście nie na całe konto bo na nim stoi kilka innych stron.
No i muszę skorzystać z zaproszenia do Muzeum Regionalnego, może tam pomogą wypromować bardziej historię miasta bo projekt BEłCHATOWSKIEJ WSZECHNICY INFORMACYJNEJ chyba już upadł niestety.

Odpowiedz z cytatem
Niekomercyjny nie oznacza, że ty masz w to ładować swoją kasę, tylko że nie będziesz na tym zarabiał... co do podpięcia to nie wiem jaki ci kit wcisneli, ale skoro problemem dla nich jest oddelegowanie subdomeny na inny serwer, to czemu nie zrobią konta pod stronę na swoim serwerze? Jak nie wiesz jak gadac z Jackiem Gralczykiem to mogę pomóc. Smile

A tak na marginesie... to może ktoś z UM tu przez przypadek zajrzy i wypowie się w temacie?

Miło by było gdyby ktoś z władz miasta się wypowiedział ale jakoś w to nie wierzę :}
Teraz po kilku porażkach "w kontaktach z instytucjami i firmami" związanych z pomocą przy realizowaniu kilku projektów liczę sam na siebie.

Odpowiedz z cytatem
Powiem tak, zbieram informacje do pracy inżynierskiej i na 17 maili wysłanych dostałem 4 odpowiedzi (wszystkie odmowne).

Odpowiedz z cytatem
Tu nie chodzi o biurokrację, a bardziej o dane poufne czy poprostu "chciejstwo". Czasami wystarczy jeden telefon, ale po co "mi się nie spieszy, a petent może poczekać"...

Napisałem do UM mejla z prośbą o wypowiedzenie się tutaj,zobaczymy z jakim skutkiem.

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję Miszkos za przesłanie meila do Urzędu Miasta z prośbą o zajęcie stanowiska w temacie strony dawnego Bełchatowa.

Sytuacja wygląda w ten sposób, że nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań do umieszczania linków na www.belchatow.pl do stron prywatnych. Kiedyś nawet praktykowałam dodawanie takich adresów do działu "Strony prywatne" w naszej linkowni. Ale zrezygnowałam. Powód:
- wyjątkowo mierne zainteresowanie mieszkańców działem;
- propozycja firmy zewnętrznej bezpłatnego zrobienia dla nas katalogu firm i instytucji lokalnych, gdzie każdy może dodać swoją stronę - również za darmo;

Spróbuj dodać do tego katalogu swoją (skąd inąd świetną) stronę - jeśli będziesz miał jakieś problemy napisz do mnie na asystent@um.belchatow.pl, a osobiście skontaktuję się z firmą prowadzącą Katalog.

Piszesz o kosztach. Jedyny sposób, w jaki miasto może pomóc finansowo to udzielenie wsparcia w ramach konkursu ofert (ogłaszany zawsze na początku roku). Jednak, żeby wystąpić o takie wsparcie musisz mieć osobowość prawną (np. musisz reprezentować stowarzyszenie) albo zwrócić się o pomoc do Muzeum Regionalnego, które może w jakiś sposób wziąć odpowiedzialność za Twoją stronę (np. w formie realizacji nowatorskiego projektu "Ocalić od zapomnienia"?) i jako jednostka wystąpić do miasta o dotację na prowadzenie strony.

Jedyna zła informacja jest taka, że nikomu nie udostępniamy miejsca na domenie - przynajmniej na razie. Faktem jest jednak, że pracujemy nad kompleksową przebudową naszej strony. Spróbuję jakoś przeforsować opcję z dawnym Bełchatowem. Zobaczymy co z tego wyjdzie - może Twoja strona będzie mogła stanowić w budowanym właśnie portalu część działu historycznego, której Ty zostaniesz administratorem?

Obiecuję, że będziemy w kontakcie.
Pozdrawiam.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Dziękuję bardzo za wypowiedź,teraz przynajmniej wiem z pewnegoźródła na czym stoję a nie z poszlakowych sugestii.

Odpowiedz z cytatem
Beatko, walcz o moich bylych harcerzy. Strona widze, ze rozwija sie bardzo dobrze i wygospodarowanie paru mega na strone oraz baze SQL nie powinno stanowic wiekszego klopotu dla UM.

Pozdrawiam
Sergiusz Papuga Smile

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1