Forum Belchatow.info Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQ Zaloguj
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Progi zwalniające
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Progi zwalniające 
Zauwarzyli?cie ?e w zime jak l?d sie osadza na drodze to progi zwalniaj?ce robi? si? wi?ksze? W sensie ze na ulicy nie ma ju? lodu a na progu jest i w ten spos?b robi si? on wy?szy i trzeba uwa?a? ?eby sobie auta nie uszkodzi?.
A tak pozatym to powinni ?ata? dziury a nie robi? dodatkowo garby! Evil or Very Mad

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
A ja zauwa?y?em ?e zim? progi niby s? ale wcale ich nie odczuwam... dziwne.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Spike/Jabber Numer ICQ
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Progi zwalniaj?ce 
Jarek napisał:
Zauwarzyli?cie ?e w zime jak l?d sie osadza na drodze to progi zwalniaj?ce robi? si? wi?ksze? W sensie ze na ulicy nie ma ju? lodu a na progu jest i w ten spos?b robi si? on wy?szy i trzeba uwa?a? ?eby sobie auta nie uszkodzi?.
A tak pozatym to powinni ?ata? dziury a nie robi? dodatkowo garby! Evil or Very Mad

Zauwa?yli?my.

Pomijam ten problem, bo faktycznie skakanie na tych progach jest irytujace (mam obnizone zawieszenie w aucie). Zastanawia mnie tylko czym te drogi sa sypane podczas zimy. Mialem okazje w okresie ostatnich silnych opadow sniegu (okolice 1 stycznia '06) przebywac w Lodzi i tam drogi byly czarne. Widocznie panowie drogowcy w Lodzi wala sol, a u nas sypie sie piach.

Na temat drog naszych miejskich czy nawet krajowych mozna by pisac ksiazki, a przyklady idiotycznego latania drog obserwujecie na codzien. Mnie najbardziej podoba sie kiedy panowie ze sluzby drogowej w okolicach godziny szczytu potrafia wyjechac na authobany miejskie i zaczac latac dziury na ulicy Czaplinieckiej w okolicach szpitala. Nic tylko pogratulowac niezwyklej blyskotliwosci. :]

Aczkolwiek sadze, ze Belchatow w porownaniu do miast Lodz, czy Wroclaw ma naprawde przyzwoite drogi. Jesli ktos naprawde ma twarde nerwy, zasobny portel to zapraszam na rundke we Wroclawiu po pl. Grunwaldzkim, droga 8mka w strone Wawy. Prawdziwa bonanza.

Wszystkim zycze, abysmy dozyli autostrad podobnych do tych w Czechach czy Rzeszy i dnia kiedy panowie drogowcy zaskocza zime. :>

Otoz to w btowie drogi sa zajebiste w porownaniu np. do Lodzi czy innym wiekszym miescie
Belchatow male miasto a ma sporo kasy
A do tego geirkowa blisko i mozna bic rekordy Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
i faktycznie drogi w belchatowie w porownaniu do drog wroclawskich to bez porownania... :]

Odpowiedz z cytatem
Ehhhhh opr?cz tego ze sa one wieksze ot jeszce jest problem ich ilosci...

Na drodze od koscio?a N.M.P na o?.Dolnoslaskim w strone Gimnazjum nr 3 jest ich stanowczo za duzo na odcinku drogi 500 metr?w jest chyba 5 prog?w...

No bez przesady ;/

Hymm slyszalem taka opinie iz takie progi wywoluja w kierowcach wieksza agresie i opo przejechaniu takiego progu kierowca wciska gaz w "deche" i rozpedza sie gwa?townie co jest bardziej niebezpieczne od jazdy w ustalonym tepie...

CIEKAWE ILE W TYM PRAWDY ?

IN HAUSE MUSIC !!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Na slowackiego jest ich tak duzo ze nieoplaca sie rozpedzac Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
ten snieg tudiez lod osadza sie glownie na tych progach zrobionych z kostki brukowej a tam gdzie byly te gumowe progi to po zimie zazwyczaj brakuje fragmentu progu ktory zostal usuniety wraz z odsniezaniem ulicy tak np jest na binkowie Laughing a co do bloku 137 to tam kiedys przyrysowalem podwozie a fcale nie mam obnizonego zawieszenia poprostu prog byl wysoki a auto mam dosc sporawe natomiast jesli chodzi o dziury w drogach to nasze polskie nawierzchnie nie sa przystosowane do warunkow zimowych oraz do ciezkiego tranzytu one sa poprostu robione po najmniejszych kosztach tak aby wystarczyly na jakies 2 lata i jakby nie bylo sa ?atane w tych samych miejscach widocznie drogowcom sie to oplaca Laughing

Zastanawiam sie czemu oni robia tak wysokie te progi z kostki brukowej. Mysle, ze moglby byc spokojnie bardziej lagodne.
Jak kolega slusznie zauwazyl tylko na nich sie osadza snieg. Z tego co obserwuje np. kolo SP13, zamontowano markowe (chyba 3M ?) progi, sa duzo lagodniejsze. Niestety zima podchodzi pod nie woda i przy przymrozku poszczegolne elementy po prostu wysadza. Ladnie w ten sposob sie te progi unicestwiaja. Smile
Nie wiem czy to wynika z nie umiejetnosci zamotnowania ich przez drogowcow, czy po prostu ten typ tak ma. W sumie one sa na dobra sprawe 'przykrecone' do asfaltu, natomiast te kolumbryniaste z koski 'zintegrowane', bo panowie pruja asfalt.

// nie cytujemy poprzedniego postu
// edit by slh

najwidoczniej wychodza z zalozenia ze wiekszy prog to i wieksze szkody auta przy przejezdzie z duza predkoscia co nie zmienia faktu ze i tak wiekszosc to przelatuje przez nie na lajcie hehehe jedne z lagodniejszych z kostki brukowej sa pod blokiem 333 natomiast pod 137 to kiedys byla porazka nie wiem czy je poprawili czy nadal sa takie wysokie ze sie da przerysowac podwozie ale i tak najbardziej to mnie lecz? progi na mc donaldzie po jakiego tam sa to nie mam pojecia Laughing

pod 137 by?a kiedys historia opisana w Dolsacie jak sie nie myle chyba ??

Ktos jecha? i w?asnie na tym jednym progu kt?ry jest wyjatkowo wysoki.... zgubi? tylni most i ko?a... czy jakos tak dokladnie nie pamietam ale by?y pokazywane zdjecia z tego "wypadku".

Mimo naglosnienia sprawy pr?g jaki by? taki jest ... no nic trzeba zwolnic albo kupic m?ot pneumatyczny duzej mocy i samemu je obnizyc??

pozdrawiam. Smile

IN HAUSE MUSIC !!!!
Odpowiedz z cytatem
gdybym mial plot pneumatyczny to bym zrobil porzadek na przytorzu z tymi progami bo to jakas paranoja.... co 15 metrow prog PO CO ? moze po to aby kochani panowie z drogowki zaliczyli sobie dniowki nie roby jedne !

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1